• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Dzień Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom naszej Szkoły za wysiłek i oddanie w podejmowaniu codziennych obowiązków.

Życzę samych radosnych dni, wielu sukcesów oraz dużo zdrowia i szczęścia!!!

 

Dyrektor szkoły

Barbara Chodnicka

 

Zagrożenia związane z e- papierosami

Email Drukuj PDF

Przekazujemy informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej oraz na prośbę Głównego Inspektora Sanitarnego uprzejmie proszę o upowszechnienie informacji w Państwa szkołach i placówkach edukacyjnych. Zależy nam na tym, aby wiedza na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów trafiła do rodziców, uczniów i nauczycieli.

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

 

Stowarzyszenie Przyjaciół SP 29

Email Drukuj PDF

Dnia 27.03. 2019r. w naszej Szkole przedstawiciele Rodziców i Rady Pedagogicznej założyli Stowarzyszenie Przyjaciół SP29.

Celem Stowarzyszenia jest:

1)     wspieranie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego uczniów Szkoły

2)     wspieranie nauczycieli Szkoły i rodziców uczniów w realizacji zadań na rzecz rozwoju uczniów

3)     pozyskiwanie środków finansowych pochodzących ze składek, darowizn, funduszy, w tym europejskich, na realizację zadań wynikających z celów Statutu Stowarzyszenia.

4)     integrowanie środowiska lokalnego wokół spraw związanych z edukacją uczniów Szkoły i ich wychowaniem.

Zapraszamy Wszystkich, którzy mają pomysły i chęć wspierać nas w podejmowaniu nowych wyzwań!!!

Prosimy zapoznać się ze Statutem Stowarzyszenia.

Osoby chętne do zostania członkami Stowarzyszenia mogą wypełnić Deklarację, którą należy przesłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , natomiast oryginał można składać w sekretariacie szkoły.

STATUT STOWARZYSZENIA

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA

 

z życia klasy 2d

Email Drukuj PDF

26 września w ramach 17 Olsztyńskich Dni Nauki, klasa II d odwiedziła Katedrę Ichtiologii oraz Towaroznastwa. Mama Antka Pani Dorota Fopp-Bayat przeprowadziła zajęcia pt: „Ryby są fajne i zdrowe”. Uczniowie mieli okazje spróbować wędzonego jesiotra, obserwować maleńkie rybki pod mikroskopem. Usłyszeliśmy rożne ciekawostki dotyczące ryb.

Na drugich warsztatach w których mieliśmy okazję uczestniczyć sprawdzaliśmy jakość owoców i warzyw oraz  przetworów. Uczniowie próbowali i odgadywali soki świeżo wyciskane, badali zawartość witaminy C w sokach.

 

Telefon zaufania

Email Drukuj PDF

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

uprzejmie informujemy, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

 

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 

List Ministra Edukacji

Email Drukuj PDF

lW rocznicę powstania Szarych Szeregów, najliczniejszej młodzieżowej organizacji konspiracyjnej, odwołującej się do tradycji harcerskich II Rzeczpospolitej minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski pragnie zwrócić uwagę na działalność tych organizacji, zachęcając do wspierania ich bieżącej aktywności. Zachęcamy do zapoznania się z listem skierowanym do uczniów, rodziców i nauczycieli.

list Ministra Edukacji Narodowej- pobierz

 

godziny pracy sekretariatu

Email Drukuj PDF

Informujemy, że zmieniają się godziny pracy sekretariatu szkoły.

poniedziałek- 8.00- 16.00

wtorek- piątek 7.00- 15.00

 

Sukcesy naszych szachistów

Email Drukuj PDF

Sukcesy szachistów

Uczniowie III a biorą aktywny udział w zajęciach i turniejach szachowych. W minionym roku szkolnym Tomasz Hartliński, Bolesław Goździewski i Grzegorz Grzelak brali wielokrotnie udział w turniejach szachowych różnej rangi.

Największy sukces to udział w mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się w Rzeszowie w dniach 29.08-1.09. W szachach błyskawicznych Tomasz Hartliński (UKS Kopernik Olsztyn) zajął znakomite 4 miejsce w Polsce biorąc pod uwagę chłopców do 9 lat oraz 19 miejsce w całej grupie do lat  10 – na 153 zawodników, zaś Bolesław Goździewski (UKS Trzydziestka Olsztyn) uplasował się odpowiednio na 126 i 122 pozycji.

Warto nadmienić, że Tomek w czerwcu tego roku został również mistrzem województwa do lat 9, zaś Bolesław w emocjonującym pojedynku o 3 lokatę - uległ i w ostateczności zajął 8 pozycję w województwie.

We wrześniu 2019 r. w Katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich. Uczeń Bolesław Goździewski zdobył 30 m-ce na 151 zdobywając 4,5 pkt.

Szachy poprawiają zdolności intelektualne, rozwijają kreatywność oraz logiczne myślenie. Przede wszystkim dostarczają mnóstwo dobrej zabawy. Zachęcamy uczniów SP 29 do udziału w zajęciach szachowych prowadzonych w naszej szkole.

Utarło się, że szachy są pojedynkiem, walką pomiędzy dwoma graczami. Gramy tak silnie jak przeciwnik pozwala. Bez wątpienia jednak w dowolnej pozycji istnieją ruchy słabe, dobre, bardzo dobre i najsilniejsze. Są też pozycje w których do zwycięstwa lub utrzymania remisu prowadzi tylko jedno – mistrzowskie posunięcie.

 


Strona 8 z 34

Koronawirus

Kalendarium

Dzisiaj jest
Piątek
3 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Anatol, Jacek, Korneli, Leon, Miłosław, Otto
Do końca roku zostało
182 dni

Cytat dnia

Wystarczy podejść bliżej, aby zrozumieć, co można stracić.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl