Podręczniki do Religii obowiązujące w roku szkolnym 2022/2023

 Uwaga:

W tytule podręcznika musi być uwzględnione dla Archidiecezji Warmińskiej.

 Klasa I

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauki religii dla klasy I.

 Klasa II

To jest mój Syn umiłowany. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauki religii dla klasy II.

Klasa III

Kto spożywa moje Ciało, ma życie. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauczania religii w klasie III (biała okładka z czerwonym paskiem z lewej strony)

 Klasa IV

Jestem chrześcijaninem. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauki religii dla klasy IV.

 Klasa V

Bóg nas szuka. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauczania religii dla klasy V.

 Klasa VI

Jezus nas zbawia. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauczania religii dla klasy VI.

 Klasa VII

Kościół wskazuje nam drogę. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauki religii dla klasy VII 

 Klasa VIII

Ty ścieżkę życia mi ukażesz. Podręcznik Archidiecezji Warmińskiej do nauczania religii dla klasy VIII.

 

 

Informujemy, że pierwsze spotkania rodziców pierwszoklasistów z wychowawcą klasy odbędą się w poniedziałek 29 sierpnia o godzinie 17.00. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Prosimy śledzić stronę internetową naszej szkoły.

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

W ramach projektu Szkoła Wierna Dziedzictwu uczniowie klas 5-8 przygotowali plakaty, na których zaprezentowane zostały przepisy na potrawy warmińskie w języku angielskim i prezentację w PowerPoint ilustrującą charakterystyczne potrawy polskie z uwzględnieniem regionu warmińskiego. Uczniowie pracując nad przepisami poznali zasadę tłumaczenia nazw własnych na język obcy.


GALA FINAŁOWA KONKURSU RECYTATORSKIEGO "NA ZNOJNĄ WALKĘ"

13 czerwca 2022 uczennice: Sonia Kosman (7A), Matylda Grabus (7A) oraz Iga Stocka (7E) - wraz z panią Joanną Śmiechowską - uczestniczyły w Gali Finałowej Konkursu recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych pt. „Na znojną walkę” zorganizowanej w Warmińsko - Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim  przez Instytut Pamięci Narodowej, Delegaturę w Olsztynie. Dziewczęta przygotowywały wzruszające interpretacje wierszy autorstwa żołnierzy wyklętych. Iga Stocka zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych województwa warmińsko - mazurskiego. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody i podziękowania za piękne upamiętnienie Polaków, którzy walczyli  z władzą komunistyczną o prawdziwie wolną Polskę. Dodatkowo Iga Stocka będzie mogła zaprezentować swoją recytację utworu na antenie Polskiego Radia Olsztyn.

         

 

Szkolny projekt historyczny - Ocalić od zapomnienia
Ktoś kiedyś pięknie powiedział, że jesteśmy tym, czym są nasze wspomnienia nie tylko osobiste, ale również wspomnienia naszych rodziców, dziadków, pradziadków.
Warto znać swoich przodków, aby dowiedzieć się więcej o sobie, mieć świadomość, co dziedziczymy po krewnych, być dumni z ich dokonań. Przeszłość przodków może mieć wpływ na nasze życie, np. na wybór szkoły, czy zawodu, który niegdyś wykonywał nasz dziadek. Pielęgnowanie więzi rodzinnych, pamięci o przodkach umacnia rodziny, które w dzisiejszym zabieganym, nowoczesnym świecie coraz częściej przeżywają kryzysy.
W naszej szkole są uczniowie, którzy dużo o swoich przodkach wiedzą i pielęgnują pamięć o nich. Dlatego wzięli udział w Szkolnym projekcie historycznym - Ocalić od zapomnienia i według określonych kryteriów oraz wytycznych zaprezentowali swoich przodków. W rodzinnych detektywów wcielili się: Maria Maliszewska (6B), Pola Zygmunt (7D), Emila Racewicz (7E), Julia Staniewska (8C), Artem Komarytskyi (7D), Amelia Bera (8A) oraz Julia Dowgiłłowicz (8A).