W ferie zimowe w dniach 23.01.2023r. - 03.02.2023r. sekretariat szkoły jest czynny dla interesantów w godzinach 9.00 - 13.00

logo Dnia Bezpiecznego Internetu

 

W tym roku już po raz 19 obchodzić będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

W naszej szkole po raz kolejny przyłączamy się do tej akcji.

W tym roku proponujemy  uczniom szkoły 2 konkursy związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS I- VIII

Konkurs na plakat związany z bezpieczeństwem w Internecie- regulamin konkursu do pobrania tutaj

KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS IV- VIII

Konkurs na krótki filmik promujący właściwe zachowania w Internecie, unikanie zagrożeń związanych z oszustwami, wyłudzaniem danych osobowych, dbaniem o wizerunek. Filmik można nakręcić samemu lub w zespole.- regulamin konkursu do pobrania tutaj.

Wszystkie regulaminy dostępne są również w ogłoszeniach na Librusie

 

Plan lekcji na II okres roku szkolnego 2022/2023

certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu

 

Nasza szkoła już po raz drugi została uhonorowana Certyfikatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty "Szkoła Wierna Dziedzictwu" za podejmowanie działań na rzecz kształcenia uczniów w poczuciu szacunku i miłości do Ojczyzny, za przekazywanie pamięci o bohaterach i ważnych wydarzeniach historycznych oraz budowanie więzi z Małą Ojczyzną. Wysoko ocenione zostały realizowane przez nas  projekty: "Ocalmy warmińskie tradycje",  "Ocalić od zapomnienia", konkursy historyczne, recytatorskie, literackie, plastyczne o tematyce regionalnej, przedstawienia z okazji świąt narodowych, wystawy a także patriotyczne wycieczki, np.:Śladami bohaterów Kamieni na szaniec.

 

zdjęcia z finału WOŚP w SP29 w Olsztynie

 13 stycznia 2023 roku to dzień wyjątkowo szczęśliwy. W piątkowe popołudnie społeczność naszej szkoły, wręcz koncertowo, wzięła udział w XXXI finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki naszym zdolnym tancerzom, instrumentalistom i wokalistom oraz aktorom było niesłychanie kulturalnie. O dobre samopoczucie zadbali niezawodni rodzice z uczniami i nauczyciele, przygotowując smakołyki. Obecni radość czerpali pozując w fotobudce. Nie sposób było przejść obojętnie obok stoisk z własnoręcznie wykonanymi ozdobami, bibelotami. Uniesieni radosną atmosferą uczniowie zadbali o nietuzinkowy wygląd przy stoisku malowania twarzy. Znaczącym przystankiem był punkt udzielania pierwszej pomocy, gdzie można było przypomnieć sobie o tym, co szczególnie ważne- bezpieczeństwie.

Po raz kolejny okazało się, że uczniowie, rodzice i nauczyciele mają wielkie serca. Po stokroć dziękujemy!

Na tym nie koniec- aukcje wciąż trwają… Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!