• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

I ty możesz zostać świętym Mikołąjem

Email Drukuj PDF

 

Akcja  „ I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Szkolne Koło Caritas we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu przeprowadziła w naszej szkole zbiórkę artykułów dla Olsztyńskiego Hospicjum Caritas. Zbiórka odbyła się w ramach akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.  Zbieraliśmy środki higieniczne (pampersy, chusteczki, mydła, balsamy, oliwki), środki czystości (proszki do prania), zabawki oraz słodycze.

Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane przez p. J. Kowalskiego i p. A. Gołębiewskiego podopiecznym  hospicjum.

Wszystkim  dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu zbiórki.

 


 

kiermasz kart świątecznych

Email Drukuj PDF

Kiermasz kart świątecznych


W pierwszą niedzielę Adwentu wolontariusze naszego koła Caritas zainicjowali kiermasz kart świątecznych, z którego dochód w całości został przznaczony na utrzymanie i edukację Maksymiliana Adjati z Togo.
Nasza akcja przebiegała dwutorowo:
Kwestę rozpoczęliśmy w kościele parafialnym św. Wojciecha, gdzie po Mszach świętych rozprowadzane były karty świąteczne przygotowane przez zaprzyjaźnioną z naszym kołem Panią Irenę. Zakończyliśmy w szkole, gdzie uczniowie mogli zakupić kartki wykonane przez ich koleżanki i kolegów wraz z nauczycielami.
Wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję bardzo serdecznie dziękujemy.Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

 

 


 

LUBIĘ! #niehejtuje

Email Drukuj PDF

Klasa IV a  z entuzjazmem przyłączyła się do kampanii społecznej LUBIĘ! #niehejtuje jako odpowiedzi na problem hejtu w Internecie. W ramach akcji uczniowie przygotowali materiał na konkurs. Choć nie udało nam się zająć zaszczytnych miejsc, to jesteśmy niebywale dumni z efektów pracy i prezentujemy je Państwu.
Chcieliśmy pokazać, że zastany problem dotyczy nawet młodszych klas i że nie zgadzamy się na wrogość w Internecie. Nasze zaangażowanie ma uświadomić i uwrażliwić zarówno dzieci, jak i rodziców, że nie można lekceważyć tej kwestii.
Oprócz poznanych znaczących treści, uczniowie bawili się pokazowo. Dziękujemy serdecznie za pomoc wyjątkowym rodzicom!
Uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą i Panią pedagog, B. Fal.

 

Szkoła pamięta

Email Drukuj PDF

 

 

Akcja „Szkoła pamięta”

 

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. W minionych dniach upamiętnili nie tylko swoich bliskich zmarłych, ale także odwiedzili pomniki i groby osób, które w szczególny sposób zapisały  się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

Uczniowie klasy VIB wraz z wychowawczynią Joanną Śmiechowską udali się do pomnika Obrońców Tobruku. Uprzątnęli jesienne liście, zapalili znicze i złożyli własnoręcznie wykonane wiązanki kwiatów. Pomnik ten jest nam szczególnie bliski, gdyż inicjatorem jego powstania był por. Józef Pleban – uczestnik bitwy pod Tobrukiem, który gościł u nas  wiele razy z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Patrona. Dbanie o pomnik Obrońców Tobruku jest  formą hołdu, który składamy Panu Józefowi i jego wojennym kolegom.

Zaś uczennice klasy VIIIB: Nadia Hołownia, Agata Puzewicz i Wiktoria Maliszewska  odwiedziły, uporządkowały  oraz ozdobiły kwiatami i zniczami grób Jana Liszewskiego (patrona naszej szkoły) znajdujący się na cmentarzu św. Jakuba.

Wielu innych uczniów  również odwiedziło  miejsca pamięci. Ola Miętus z VII D oraz Miłosz Gawrylczyk z VIIC swoje wyprawy upamiętnili na zdjęciach.

 

 


 

 

Współpraca z Uniwersytetem Warmińsko- Mazurskim

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Katedrą Filologii Angielskiej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, na mocy którego:

- uczniowie będą uczestniczyli w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Katedrę Filologii Angielskiej, w tym spotkania autorskie, wystawy, wykłady,

-będziemy organizować wspólnie konferencje, sympozja naukowe, projekty naukowe i warsztaty,

- nauczyciele języka angielskiego będą przyjmować na praktyki przedmiotowo-metodyczne śródroczne i ciągłe studentów anglistyki,

-będziemy podejmować wspólnie przedsięwzięcia obejmujące wymianę opinii i doświadczeń dotyczących programu kształcenia studentów specjalności nauczycielskiej w zakresie języka angielskiego.

 

Uczniowie klas 7d i 8b wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych przez wykładowców i studentów Katedry Filologii Angielskiej, w ramach których interpretowali angielską poezję, samodzielnie pisali wiersze, uczyli się pieśni w języku staroangielskim oraz tworzyli maski bohaterów z brytyjskich legend.

 

Wizyta misjonarki

Email Drukuj PDF

 

Wizyta wolontariuszki - misjonarki

W dniu 19.11.2019 r. klasy: 3a, 4b, 5b, 5d, 6c na zajęciach religii odwiedziła Pani Justyna Rutkowska, wolontariuszka- misjonarka z Afryki.
Pani Justyna opowiedziała uczniom o czasie spędzonym w Togo. Mówiła o stylu życia mieszkańców, o ich pracy, szkole i czasie wolnym. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację, a także przywiezione z Togo stroje i szczoteczki do zębów (w postaci specjalnych patyków).
W każdej klasie było wiele ciekawych pytań, na które Pani Justyna z chęcią udzielała odpowiedzi.
Serdecznie Pani Justynie dziękujemy za odwiedziny oraz afrykańską relację.

  

Narodowe Święto Niepodległości

Email Drukuj PDF

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

 

8 listopada 2019 obchodziliśmy w naszej szkole 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie o godzinie 11.11 cała społeczność SP 29 odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor Barbara Chodnicka przywitała gości – kombatantów, którzy co roku odwiedzają naszą szkołę. W imieniu gości głos zabrał płk Jan Wiśniewski - Prezes Stowarzyszenia Oficerów 15 Warmińsko - Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego im. Władysława Jagiełły. Dalszą cześć uroczystości wypełniło przedstawienie przygotowane przez grupę uczniów pod kierunkiem pani Joanny Śmiechowskiej i pani Justyny Sobieraj.

Po apelu szanowni goście zostali zaproszeni do pracowni historycznej na „żywą lekcję” historii oraz słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców. Kombatanci udzielali wywiadów, snuli wojenne opowieści. Uczniów szczególnie zaciekawiły wspomnienia dotyczące trudów życia codziennego podczas okupacji.

To była wyjątkowo pouczająca lekcja historii. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem humoru i optymizmu, który towarzyszył kombatantom mimo ich podeszłego wieku.

 

 

BohaterOn

Email Drukuj PDF

Projekt BohaterON – włącz historię!

26 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcje BohaterON będącego częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię! Po zgłoszeniu udziału w projekcie szkolna koordynatorka - Joanna Śmiechowska - na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatorów - przeprowadziła zajęcia o Powstaniu Warszawskim. Dodatkowo wykorzystała przygotowaną w pracowni historycznej gazetkę o powstaniu. Potem chętni uczniowie zapoznali się z biogramami Powstańców zamieszczonymi na stronie www.bohateron.pl, a następnie pisali listy i wykonywali własnoręcznie laurki dla Powstańców Warszawskich. Z listów i laurek została przygotowana wystawa w bibliotece szkolnej, aby wszyscy uczniowie mogli podziwiać prace swoich kolegów, a w przyszłości włączyć się podobne akcje.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły upamiętnili i uhonorowali uczestników Powstania Warszawskiego, wysyłając do nich - często wzruszające - listy i ładne laurki oraz pogłębili swoją wiedzę na temat Powstania Warszawskiego. Wielu uczniów podało swoje adresy, bo być może Powstańcy do nich się odezwą.

Szkolna koordynatorka projektu Joanna Śmiechowska

 


Strona 5 z 34

Koronawirus

Kalendarium

Dzisiaj jest
Czwartek
6 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Felicysym, Jakub, January, Sława, Stefan, Sykstus, Wincenty
Do końca roku zostało
148 dni

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl