Start
 


Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kolejny sukces młodych piłkarzy z SP29! PDF Drukuj Email

Nasi chłopcy zajęli III miejsce w zawodach piłkarskich o Mistrzostwo Olsztyna Szkół Podstawowych. W rozgrywkach tych wystartowało 11 zespołów. Rozegrano 19 meczów. W eliminacjach drużyny zostały podzielone na 3 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Pierwsze zespoły oraz jeden drugi z największą ilością punktów awansowały do półfinałów. Nasi chłopcy w eliminacjach wygrali pewnie dwa mecze (6:0 i 4:0), co zapewniło awans do półfinału z pierwszego miejsca bez straty bramki. W półfinale pechowo przegraliśmy z SP 22. Na osłodę młodzi piłkarze z SP29 pokonali w meczu o III miejsce rówieśników z SP 7 i wrócili z zawodów z brązowymi medalami!

Skład drużyny SP 29: Michał Bendyk VIA, Kacper Bera VIA, Kuba Kowalczyk VIB, Daniel Witkowski VA, Mikołaj Trembicki IVB, Olaf Pieczkowski VB, Michał Dyka VF, Olaf Pachucki VC, Mateusz Kurowski VIB. Opiekunem drużyny był p. Marek Dąbrowski.Wspaniale! Dziękujemy za kolejny medal!

 
XXIV Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email

 

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w obchodach XXIV Światowego Dnia Chorego w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W  roku Miłosierdzia Bożego ogłoszonego przez papieża Franciszka, w osobistym spotkaniu ze swoimi rówieśnikami wypełnili jeden z uczynków miłosierdzia.

 
Kolejny sukces Janka!!! PDF Drukuj Email

W sobotę 12 marca 2016 r. Janek Kulig z klasy Vc brał udział w VII Otwartym Turniej Tradycyjnego Wushu w Gdyni, jako reprezentant Szkoły Chińskich Sztuk Walki "Shaolin" z Olsztyna, na którym zajął III miejsca w dwóch konkurencjach w kategorii 11-14 lat: formy ręczne północne oraz formy północne z bronią długą.

Wielkie gratulacje Janku!!!

 
Godnie Święta na Warmii PDF Drukuj Email

Jak drzewiej łu naju fejrowali, czyli Jak dawniej u nas świętowali to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej szkole przez uczniów z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny i zespół muzyczny pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Śmiechowskiej i Lidii Banach – Bartelik.

W ramach innowacji 22 grudnia 2015 zostało przygotowane dla społeczności szkolnej przedstawienie Godnie Święta ukazujące, jak dawniej Warmiacy obchodzili Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

W przedstawieniu wystąpiły grupy kolędników w ozdobnych strojach: orszak szemla i rogale. Jedna z uczennic przygotowywała warmińską potrawę – breję. Występ uatrakcyjniły pięknie śpiewane i grane kolędy oraz pastorałki, wiersze recytowane w gwarze warmińskiej, a także zabawa Wąż ilustrująca guziny- wiejskie zabawy urządzane na Warmii w okresie od Bożego Narodzenia do Trzech Króli.

W świąteczny nastrój widzów wprowadziła bajkowa dekoracja przygotowana przez realizatorki innowacji oraz panie: Agatę Jasieńską – Cichmińską,  Agnieszkę Dzieńkowską i Mariolę Solmińską. Bardzo pomogli rodzice piekąc z dziećmi kuchy (drożdżowe ciasta), pierniczki, ofiarując wieniec adwentowy, choinki, orzechy,  przygotowując stroje dla artystów.  Został też rozstrzygnięty  szkolny konkurs na nowolatko- obrzędowe ciasto w kształcie zwierząt gospodarskich pieczone na Warmii w wigilię Nowego Roku.

I miejsce zdobyły: Wiktoria Czopek, Weronika Wójciak (VIa), Weronika Bernat (VIb), Natalia Piotrowska (Vd), II miejsce przypadło Oskarowi Olkowskiemu  (Vd) , Idze Baran (Ve), a III miejsce  Mateuszowi Kamińskiemu (Vc). Przyznano też wyróżnienia  Kacprowi Kobuszewskiemu (Ve), Zuzi Cymes i Oli Niskiej z Vc oraz Joannie Jastrzębskiej (Ve). 
Walentynki w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email

Literackie Walentynki w bibliotece

Akcja charytatywna "Sercem za serce"

W lutym biblioteka szkolna zorganizowała Literackie Walentynki pod hasłem "Sercem za serce". Do udziału w akcji zaproszeni zostali wszyscy chętni uczniowie i rodzice. Akcja zachęcała do wyszukania sentencji, aforyzmów, złotej myśli o miłości i przyjaźni. Wybraną sentencję trzeba było dołączyć do samodzielnie wykonanego serduszka. Serca mogły być zrobione z kruchego ciasta (do zjedzenia!), masy solnej, jako odlew gipsowy lub ozdobione z brystolu. Walentynkowe serduszka z aforyzmem należało dostarczyć do biblioteki szkolnej. W bibliotece szkolnej odbył się kiermasz serc. Dostarczone serduszka zostały wycenione i sprzedawane przez Samorząd Uczniowski a dochód w kwocie 417,50 zł został przekazany na konto:

Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Młodzieży i Osób Dorosłych z Wadami Genetycznymi i Rozwojowymi "Nadzieja" w Olsztynie KRS 0000343866.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I OKAZANE SERCE!!!

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

/Jan Paweł II/

 
Wygrany turniej piłkarski!!! PDF Drukuj Email

W dniu 19 grudnia 2015 roku w hali "Urania" w Olsztynie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej "Mikołaj 2015" dziewcząt i chłopców klas czwartych olsztyńskich szkół podstawowych. W turnieju chłopców uczestniczyło 8 ekip (71 zawodników) ze Szkół Podstawowych nr: 1, 3, 7, 18, 25, 29, 30 i 34. Mecze eliminacyjne rozegrano w dwóch grupach po 4 drużyny systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy w grupie eliminacyjnej wygrali dwa spotkania (3:1 z SP 3 i 1:0 z SP 30). W półfinale pokonali 2:0 piłkarzy z SP 7. W finale turnieju nasz zespół ponownie spotkał się z drużyną z SP 3. W regulaminowym czasie był remis 1:1. O zwycięstwie zdecydowały skutecznie wykonane rzuty karne przez młodych piłkarzy z SP 29. Okazały puchar oraz złote medale trafiły do naszej szkoły!

Skład zespołu SP 29: Norbert Krzysztoń, Wojtek Chojecki, Aleks Amroziński, Kajetan Grudnowski, Kuba Adamczak, Mikołaj Trembicki, Mateusz Jaworski, Maciek Koszałka i Kacper Kuc.

Opiekun zespołu: Marek Dąbrowski.

Wszystkie drużyny uczestniczące w imprezie otrzymały pamiątkowe dyplomy, napoje i słodycze. Zespoły, które zajęły miejsca I-IV - okolicznościowe puchary,  za miejsca I-III pamiątkowe medale, zaś osoby wyróżnione indywidualnie - nagrody rzeczowe.

Nagrody indywidualne otrzymali: Kajetan Grudnowski i Mikołaj Trembicki - król strzelców turnieju.Brawo! Jest super! Oby tak dalej!

 
Dzień Niepodległości w SP 29 Olsztyn! PDF Drukuj Email

Jak co roku społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny i zespołu muzycznego, pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Śmiechowskiej, Lidii Banach–Bartelik oraz Agnieszki Mieczkowskiej, przygotowali przedstawienie pt. „Pociąg do wolności”, w które wplecione zostały najładniejsze piosenki żołnierskie, a także hymn narodowy pięknie i z powagą odśpiewany przez uczniów. Odbyła się również „żywa lekcja” historii z udziałem zaproszonych gości ze ZK RP i BWP oraz Stowarzyszenia Oficerów  15 Warmińsko – Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego  im. Króla Władysława Jagiełły. Uczniowie wzięli też licznie udział III edycji ogólnopolskiej akcji społecznej "Mamy Niepodległą!" polegającej  na wysyłaniu do rodziny i znajomych  e- kartek z życzeniami z okazji narodowego święta. Klasy V wykonywały na lekcjach historii biało – czerwone kotyliony. Ukoronowaniem obchodów Święta Niepodległości było wypuszczenie -  napełnionych helem -  balonów w barwach narodowych. W przygotowanie Święta Niepodległości włączyli się rodzice i dziadkowie naszych uczniów, piekąc pyszne ciasta na spotkanie z kombatantami. Pomagali również w przygotowaniu rekwizytów do przedstawienia, za co serdecznie im dziękujemy!

 
Pamięć o Patronie Szkoły! PDF Drukuj Email

Uczniowie SP 29 (a szczególnie członkowie koła tropicieli i odkrywców małej ojczyzny) opiekują się grobem patrona szkoły - Jana Liszewskiego, który spoczywa na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie. Przed Świętem Wszystkich Świętych dziewczęta i chłopcy z klasy VIB posprzątali mogiłę patrona, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 
«pierwszapoprzednia4142434445następnaostatnia»

Strona 44 z 45
Copyright © 2021 SP 29 Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

REKRUTACJA 2021/2022

REKRUTACJA DO KLASY I

Informujemy, że w dniach 15-18 czerwca 2021r. w godzinach 8.00-14.00 można sprawdzić w sekretariacie szkoły do którego oddziału przyszłych klas pierwszych zostało przypisane dziecko. Informacji udzielamy również
telefonicznie.

 

 


OBIADY

OBIADY PAŹDZIERNIK 2021

(INFORMACJA)

Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Niedziela
19 września 2021
Imieniny obchodzą
Alfons, Alfonsyna, January, Konstancja, Sydonia, Teodor, Więcemir
Do końca roku zostało
104 dni

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości