Start
 


Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Dzień Niepodległości w SP 29 Olsztyn! PDF Drukuj Email

Jak co roku społeczność naszej szkoły uroczyście świętowała Dzień Niepodległości. Z tej okazji uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny i zespołu muzycznego, pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Śmiechowskiej, Lidii Banach–Bartelik oraz Agnieszki Mieczkowskiej, przygotowali przedstawienie pt. „Pociąg do wolności”, w które wplecione zostały najładniejsze piosenki żołnierskie, a także hymn narodowy pięknie i z powagą odśpiewany przez uczniów. Odbyła się również „żywa lekcja” historii z udziałem zaproszonych gości ze ZK RP i BWP oraz Stowarzyszenia Oficerów  15 Warmińsko – Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego  im. Króla Władysława Jagiełły. Uczniowie wzięli też licznie udział III edycji ogólnopolskiej akcji społecznej "Mamy Niepodległą!" polegającej  na wysyłaniu do rodziny i znajomych  e- kartek z życzeniami z okazji narodowego święta. Klasy V wykonywały na lekcjach historii biało – czerwone kotyliony. Ukoronowaniem obchodów Święta Niepodległości było wypuszczenie -  napełnionych helem -  balonów w barwach narodowych. W przygotowanie Święta Niepodległości włączyli się rodzice i dziadkowie naszych uczniów, piekąc pyszne ciasta na spotkanie z kombatantami. Pomagali również w przygotowaniu rekwizytów do przedstawienia, za co serdecznie im dziękujemy!

 
Pamięć o Patronie Szkoły! PDF Drukuj Email

Uczniowie SP 29 (a szczególnie członkowie koła tropicieli i odkrywców małej ojczyzny) opiekują się grobem patrona szkoły - Jana Liszewskiego, który spoczywa na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie. Przed Świętem Wszystkich Świętych dziewczęta i chłopcy z klasy VIB posprzątali mogiłę patrona, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

 
Pola Nadziei PDF Drukuj Email

,,Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy".

Phil Bosmans

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom oraz wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania. Razem uzbieraliśmy 905 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone nieuleczalnie chorym dzieciom, małym pacjentom hospicjum Caritas w Olsztynie oraz naszym uczniom, którzy chorują przewlekle i potrzebują wsparcia finansowego.

 
«pierwszapoprzednia4142następnaostatnia»

Strona 42 z 42
Copyright © 2021 SP 29 Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

OBIADY

OBIADY CZERWIEC 2021

(INFORMACJA)

REKRUTACJA 2021/2022

REKRUTACJA DO KLASY I

Informujemy, że w dniach 15-18 czerwca 2021r. w godzinach 8.00-14.00 można sprawdzić w sekretariacie szkoły do którego oddziału przyszłych klas pierwszych zostało przepisane dziecko. Informacji udzielamy również
telefonicznie.

 

 


Jadłospis

JADŁOSPIS

Kalendarium

Dzisiaj jest
Wtorek
15 czerwca 2021
Imieniny obchodzą
Abraham, Angelina, Bernard, Jolanta, Leona, Leonida, Nikifor, Wit, Witold, Witolda, Witołd, Witosław, Wodzisław
Do końca roku zostało
200 dni

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości