• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

jasełka 2019

Email Drukuj PDF

Jasełka w szkole


 

Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

Email Drukuj PDF

Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

18.12.2019r w Warszawie odbył się Finałowy Ogólnopolski Turniej Rugby Tag. W finale wystąpiło 36 zespołów z całej Polski. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego w Olsztynie pod kierunkiem Piotra Bawoła reprezentowała dwie kategorie wiekowe- klasy IV i V. Po bardzo zaciętych meczach pełnych emocji, łez i ogromnego zaangażowania wszystkich uczestników, ostatecznie zakończyliśmy rozgrywki na 11 miejscu w Polsce zarówno w klasach IV i V. Biorąc pod uwagę fakt, iż trenujemy niespełna 6 miesięcy, uważam uzyskany wynik za ogromny sukces naszej Szkoły!!!


 

Konkurs szopek

Email Drukuj PDF

18 grudnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem: Moja szopka bożonarodzeniowa. Prace konkursowe rywalizowały między sobą wielkością, sposobem wykonania oraz kolorami a niektóre nawet oświetleniem!

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie by wyłonić zwycięzców spośród 23 wystawionych szopek. Tak naprawdę zwycięzcami zostali wszyscy biorący udział w tym konkursie. Każda szopka niezależnie od tego, czy wykonana z kartonu, z drewna, czy w końcu z makaronu upamiętnia ten jeden szczególny w życiu każdego chrześcijanina dzień!

Tak więc komisja podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich startujących dyplomami okolicznościowymi.

 

 

wycieczka klas ósmych do Londynu

Email Drukuj PDF

Wycieczka klas ósmych do Londynu

3 grudnia wylądowaliśmy na lotnisku Stansted. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od londyńskiej rezydencji  królowej Elżbiety II –Pałacu Buckingham. Następnie przeszliśmy aleją the Mall do Parku św. Jakuba oraz podziwialiśmy dzielnicę Westminster: Westminster Abbey, gmach Parlamentu ze słynnym Big Benem i 10 Downing Street. Po południu dotarliśmy do Picadilly Circus z pomnikiem Erosa, China Town, Leicester Square i Trafalgar Square z kolumną Nelsona. Dwie godziny spędziliśmy w słynnej National Gallery podziwiając arcydzieła świtowego malarstwa. Wieczorem spotkaliśmy się z naszymi angielskimi rodzinami, które gościły nas przez cały czas pobytu.

Drugiego dnia pojechaliśmy do dzielnicy Greenwich, gdzie przebiega południk zerowy i znajduje się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne. Podziwialiśmy też tam wspaniałą panoramę Londynu ze wzgórza.  Po obejrzeniu okrętu Cutty Sark pojechaliśmy do dzielnicy South Kensington, żeby zwiedzić słynne muzea: Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Techniki. Duże wrażenie zrobił na nas ekskluzywny dom towarowy Harrods, w którym mieliśmy okazję kupić angielską herbatkę. Na koniec  udaliśmy się na dworzec kolejowy King`s Cross, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na peronie 9 i ¾ znanym z książek o Harrym Potterze.

Trzeciego dnia przed południem spacerowaliśmy w angielskim deszczu podziwiając  Katedrę św. Jakuba, Tower of London,  most Tower Bridge, zaś po południu zwiedzaliśmy Muzeum Brytyjskie, w którym znajduje się 7 milionów eksponatów oraz robiliśmy zakupy na Oxford Street. Wjechaliśmy też na 35 piętro wieżowca Walkie Talkie, skąd rozpościerał się wspaniały widok na cały Londyn.

Ostatniego dnia pobytu w Londynie odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud`s. Oglądaliśmy tam odlane z wosku gwiazdy filmu, muzyki, sportu i inne słynne osoby,  poznaliśmy historię Londynu przedstawioną w sposób interaktywny  oraz uczestniczyliśmy w seansie 4D. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam też oglądanie panoramy Londynu z wysokości 135 metrów w kapsule karuzeli London Eye.

 

KOnkurs na grę

Email Drukuj PDF

Konkurs na grę "bez prądu" rozstrzygnięty

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań pedagog: Beaty Fal i Małgorzaty Roguszki wzięli udział w konkursie na projekt grybez prądu” pod hasłem „Nowy zwyczaj - Ograniczaj” zorganizowanym przez Fundację „Szalony Krasnolud”, przy wsparciu Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.

Celem konkursu było przygotowanie projektu klasycznej gry stolikowej, gry nie wymagającej zasilania prądem, której tematyka odwołuje się do bezpiecznych zachowań młodych ludzi, w szczególności zaś do przeciwdziałania uzależnieniom, niezależnie od ich źródeł.

11.12.2019 podczas gali w Szkole Podstawowej nr 34 poznaliśmy wyniki konkursu i jego laureatów.

Konkursowe jury wydało następujący werdykt:

» kategoria SPII (klasy IV-VI szkół podstawowych):

  1. miejsce - Urszula Tarnowska, klasa VI b SP 29 - za projekt gry „Droga przez życie”

» kategoria SPIII (klasy VII i VIII szkół podstawowych):

  1. miejsce - Aleksandra Bobrowiecka, Zuzanna Chachiel, Marta Warechowska, klasa  VII d SP 29 - za projekt gry „Stop uzależnieniom!”

Zarząd Fundacji Szalony Krasnolud przyznał też dodatkowo wyróżnienia m.in.

Karina Popis klasa V e SP 29 – za projekt gry „Krasnale w sieci”

Bezpośrednio po ogłoszeniu wyników konkursu i wręczeniu nagród rzeczowych, których wartość sięgała 6 tys. złotych, w klasie autorki projektu gry: „Droga przez życie” Uli Tarnowskiej animatorzy Fundacji Szalony Krasnolud przeprowadzili interesujące i bardzo konstruktywne warsztaty poświęcone historii i tworzeniu gier „bez prądu”.

Według organizatorów projekty gier uczennic z SP 29 w Olsztynie, po drobnych korektach, nadaje się do profesjonalnego wydania jako gry planszowe. Niewykluczone, że niebawem zobaczymy je w szkolnych świetlicach.

Serdecznie gratulujemyhttps://www.olsztyn24.com/tv/9012-gala-wieczaca-projekt-nowy-zwyczaj---ograniczaj.html

 

Finał Rugby Tag

Email Drukuj PDF

 

Wojewódzki finał Rugby Tag

Finałowy Turniej Rugby Tag województwa warmińsko-mazurskiego okazał się udany dla zespołów SP29 w Olsztynie. Wygraliśmy wszystkie mecze eliminacyjne w klasach IV i V

W klasach VI zajęliśmy zaszczytne II miejsce. Uczeń naszej szkoły został wyróżniony jako najlepszy zawodnik turnieju, za co serdecznie gratulujemy. 18.12.2019r w Hali Torwar COS Warszawa będziemy dzielnie walczyli o tytuł Mistrza Polski!

Naszej drużynie życzymy mistrzowskiego tytułu. Trzymamy za Was kciuki!!!

 

 

 

 

 

 

 


 

Szlachetna paczka

Email Drukuj PDF

Szlachetna Paczka

Tradycją naszej szkoły stał  się udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka . W tym roku pomogliśmy pani samotnie wychowującej dwójkę małych dzieci . Za zebrane pieniądze kupiliśmy wszystkie niezbędne dla tej rodziny artykuły .

Pani Karolina otrzymała od nas lodówkę , kuchenkę  gazowo – elektryczną  , odkurzacz  , odzież i obuwie dla siebie i dzieci , kołdry , poduszki , pościel , ręczniki , środki czystości , artykuły higieniczne , zabawki , artykuły szkolne , słodycze oraz artykuły żywnościowe.

Syn pani Karoliny otrzymał również w prezencie ufundowany przez jednego z naszych rodziców kurs Robotyki i informatyki.

W piątek 6.12. wszystkie paczki zostały przekazane pani Karolinie  w obecności wolontariusza Szlachetnej Paczki  - szczęściu i wzruszeniom nie było końca . Pani Karolina za naszym pośrednictwem podziękowała wszystkim , którzy przyczynili się do przygotowania paczki a dzieci narysowały  laurkę.

W imieniu pani Karoliny i Szkolnego Klubu Wolontariatu bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom !

Jesteście Państwo wspaniali!

 


 

Tak pomagam

Email Drukuj PDF

XVII Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas „Tak Pomagam“Wolontariusze z naszej szkoły włączyli się po raz kolejny w przedświąteczną akcję zbiórki żywności w sklepach Biedronka.
Zbierali artykuły spożywcze o długim terminie ważności, które zostaną przeznaczone dla ubogich rodzin.
W piątek po lekcjach i całą sobotę uczniowie wraz z opiekunami byli obecni w sklepie Biedronka na ul. Iwaszkiewicza.
Prowadzona akcja przez wolontariuszy była dla nich swoistą katechezą o miłosierdziu w praktyce i okazją do głębszego przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkich wolontariuszom serdecznie dziękujemy.

 

 


 


Strona 4 z 34

Koronawirus

Kalendarium

Dzisiaj jest
Czwartek
6 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Felicysym, Jakub, January, Sława, Stefan, Sykstus, Wincenty
Do końca roku zostało
148 dni

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl