KONKURS w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodzić będziemy 8 lutego.

Jak co roku włączamy się w obchody tego wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na plakat promujący bezpieczne użytkowanie Internetu lub przestrzegającym przed zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego używania sieci internetowej.

CELE KONKURSU

Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci on-line.

Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.

Uwrażliwienie młodych ludzi na problem bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.

Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU

• Pracę można wykonać w dowolnym programie graficznym. Format pracy A4. Układ kartki dowolny.
  • Praca musi być wykonana indywidualnie i samodzielnie, według oryginalnego, własnego pomysłu.
  • Na pracy należy umieścić logo tegorocznej edycji DBI (dostępne na stronie internetowej i w zadaniu konkursowym na Teams.
  • Pod uwagę będą brane prace prezentujące temat w sposób interesujący oraz przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu. Oceniana będzie również wizualna strona projektu, techniczna poprawność wykonania.
  • Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej i szkolnym Facebooku.
  • Za staranne wykonanie pracy uczeń może otrzymać ocenę za dodatkową pracę z informatyki.
  • Prace konkursowe należy zapisać w formacie png lub jpg. W nazwie pliku musi znajdować się imię i nazwisko oraz klasa.
  • Prace należy umieścić w zadaniach na TEAMS, przesłać na czacie w TEAMS lub pocztą internetową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wiadomości należy podać imię, nazwisko i klasę autora pracy
  • Prace skopiowane, niesamodzielne, wykonane niestarannie lub niezgodne z tematem nie będą podlegały ocenie
  • Termin składania prac- 20.02.2022

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• Decyzja komisji konkursowej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu.
  • Regulamin konkursu będzie dostępny na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku Librus, zaś jego wyniki opublikowane zostaną na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku.
  • Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.