zdjęcie z wycieczki do WarszawyW grudniu  2021 roku  uczniowie klasy 8B oraz uczęszczający na zajęcia rozwijające z historii udali się na wycieczkę do Warszawy śladami bohaterów książki Kamienie na Szaniec.

Uczniowie zobaczyli miejsca związane z akcjami małego sabotażu:

• Plac Unii Lubelskiej i słynną -  namalowaną  przez Rudego - kotwicę na pomniku Lotnika,
  • Krakowskie Przedmieście (usunięcie niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika),
  • Ulicę Podwale i opisany w książce pomnik Jana Kilińskiego,
  • Plac Marszałka Piłsudskiego, Ogród Saski, Plac Małachowskiego ( akcja zerwania hitlerowskich flag z Gmachu  Zachęty).

Odtworzyli przebieg Akcji pod Arsenałem, czyli brawurowego odbicia z niemieckiego transportu więźniów z Pawiaka, w tym Janka Bytnara Rudego.

Zwiedzili   Mauzoleum Walki i Męczeństwa (dawną siedzibę Gestapo) przy Alei Szucha oraz Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie Rudy był przesłuchiwany  i  więziony.

Odwiedzili Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali bohaterowie książki Kamienie na szaniec.

Dotarli na Cmentarz - Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego, by oddać cześć Bohaterom.