Od 8 do 10 listopada 2021 w naszej szkole czciliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na korytarzach szkolnych przygotowane zostały wystawy: Twórcy Niepodległej i fotogaleria dokumentująca akcję Wywieś flagę.

67 uczniów z klas 6 - 8 wzięło udział w Szkolnym Konkursie Historycznym Drogi Polaków do niepodległości.

W klasach VI

I miejsce zajęła - Gabriella Jarota - Lewandowska (VIA);

II miejsce - Miłosz Półtorak (VIA), Jakub Farańczuk (VIB), Mateusz

Zysk (VIB), Maria Maliszewska (VIB), Maria Hiszpańska (VIA);

III miejsce - Mikołaj Szkudelski (VIA).

W klasach VII -

I miejsce - Bartosz Barasiński (VIIE), Łukasz Zaleski (VIIE);

II miejsce - Michał Wasilewski (VIIE);

III miejsce - Apolonia Zygmunt (VIID).

W klasach VIII - I miejsce - Jan Matejko (VIIIA);

II miejsce - Aleksandra Tabor (VIIIA);

III miejsce - Julia Staniewska (VIIIC)

W klasach 4 i 5 zostały przeprowadzone quizy historyczne.

W klasach 4

I miejsce zajęli: Lena Kondratowicz (IVC), Lena Rojek (IVB), Hanna Królik (IVD);

II miejsce - Julia Kwaterkiewicz (IVC), Zofia Rojek (IVB), Weronika Bielińska (IVC);

III miejsce - Stanisław Grublewski (IVB), Michał Potocki (IVB), Marcin Pietkun (IVB)

W klasach 5

I miejsce zajęła - Natalia Cygańska (VB);

II miejsce - Tomasz Hartliński (VA); Marta Kasprowicz (VA);

III miejsce - Filip Piórkowski (VB), Karol Karaś (VC)

10.11.2021 uczniowie wszystkich klas o godzinie 10.49 odśpiewali w salach lekcyjnych hymn Mazurek Dąbrowskiego, zaś klasy: 6A, 7E oraz 7D uczyniły to na sali gimnastyki korekcyjnej, a ich śpiewu można posłuchać na stronie internetowej szkoły. (kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć film)

Do ZKRP i BWP oraz Stowarzyszenia Oficerów 15 Warmińsko - Mazurskiej Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego im. Władysława Jagiełły wysłane zostały życzenia i laurki wykonane przez uczniów.

wystawa prac "Kartka dla kombatanta" wystawa prac "Kartka dla kombatanta"

Odbyły się też patriotyczne lekcje muzyki i historii z elementami dramy.

zdjęcie z lekcji historii zdjęcie z lekcji historii zdjęcie z lekcji historii  zdjęcie z lekcji historii zdjęcie z lekcji historii zdjęcie z lekcji historii zdjęcie z lekcji historii

Wychowawcy zaprezentowali na lekcjach wychowawczych wywiad z dziadkiem naszej polonistki, pani Małgorzaty Gorgol.

Panie z biblioteki przygotowały wystawkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a uczniowie z klasy IVC kodowali orła białego