We wtorek 9 listopada 2021 r. uczniowie klas trzecich przygotowali dla uczniów klas pierwszych i drugich uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ze względu na pandemię apel został nagrany. Uczniowie klas pierwszych i drugich mogli obejrzeć film z uroczystości w swoich salach podczas lekcji w dniu 10 listopada.

Uczniowie klas trzecich zaśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, przedstawili informacje związane z historią Polski do czasów odzyskania przez nasz kraj niepodległości, recytowali wiersze patriotyczne, śpiewali pieśni „Piechota”,  „Pierwsza brygada”, „Co to jest niepodległość?”. Dzieci zatańczyły również taniec z biało-czerwonymi szarfami.

Scenariusz apelu został opracowany przez wychowawczynie klas trzecich: panią Agatę Dzieżyk, panią Izabelę Soroka, panią Iwonę Czaplicką-Grosz.