W dniach 5- 20 października uczniowie naszej szkoły brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Odbywa się na terenie całej Europy. Skierowana jest do wszystkich, którzy są zainteresowani programowaniem, ale również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Uczy również kreatywności, ćwiczy umiejętność analitycznego i logicznego myślenia.

Uczniowie klas IV- VIII poznawali tajniki programowania na lekcjach informatyki. Wykorzystywaliśmy do tego platformę edukacyjną code.org.

Kodowania można uczyć się również bez komputera. Za pomocą kolorowych kodów uczniowie kilku klas programowali małe roboty- Ozoboty.

Klasa IV B w ramach projektu- "Razem z Ozobotem poznajemy olsztyńskie zabytki" przygotowała makiety Starego Miasta, na której uczniowie umieścili zaprogramowaną trasę dla Ozobota.

makieta Starego Miasta w Olsztynie makieta Starego Miasta w Olsztynie

plakat z zabytkami Olsztyna uczniowie przy pracy nad plakatem

uczniowie programują Ozoboty uczniowie programują Ozobotyuczniowie programują Ozoboty

certyfikat udziału w akcji Code week