Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zaproszenie goście i uczniowie szkoły10 listopada 2022 społeczność SP 29 uroczyście uczciła  104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie - ubrani na galowo z przypiętymi biało - czerwonymi kokardami - wzięli  udział w wyjątkowej lekcji historii pt. „Droga Polaków do wolności”. Prowadzili ją uczniowie w klas: 7A,  8A i 8E. Wykorzystując elementy dramy oraz  multimedialną prezentację, opowiedzieli  swoim kolegom, jak doszło do utraty wolności  przez naszą Ojczyznę oraz jak Polacy niepodległość odzyskali.  Podczas lekcji zaangażowani byli wszyscy uczniowie, którzy pięknie śpiewali polski hymn, „Rotę” o raz „I Brygadę”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością  wyjątkowi goście:  płk  Jan  Wiśniewski oraz płk Albin Polechoński  ze  Stowarzyszenia    Oficerów 15 Warmińsko - Mazurskiej  Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego im. Króla Władysława Jagiełły, a także por. Edward Róg z ZKRP i BWP.  Po apelu goście zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Barbarę Chodnicką na spotkanie z młodzieżą.  Opowieści kombatantów umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, uczniów oraz Panią Katarzynę Gut z sekretariatu szkoły.

Były życzenia zdrowia i  wielu lat życia dla kombatantów oraz pamiątkowe zdjęcie.

Wzięliśmy też udział w Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu 2022”.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Śmiechowskiej, Lidii Banach - Bartelik oraz Agaty Jasieńskiej - Cichmińskiej, a pomocy technicznej udzielili pracownicy administracji szkoły. Wszystkim zaangażowanym w organizację Narodowego Święta Niepodległości serdecznie dziękujemy!

zdjęcia z apelu z okazji Święta Niepodległości

Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowały również klasy I - III. Uczniowie klas III b i III d pod kierownictwem pań Ewy Niemcunowicz i Anny Lewandowskiej przygotowali uroczysty apel, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki oraz przygotowali taniec z szarfami w kolorach polskiej flagi.

zdjęcia z apelu z okazji Święta Niepodległości