uczestnicy wycieczki do Berlina i PoczdamuW dniach 20-23 września 2022 uczniowie klas ósmych naszej szkoły wraz z nauczycielkami Moniką Obiedzińską i Martą Derejko-Ferenc odwiedzili Poznań, Berlin i Poczdam oraz Gniezno. To była bardzo intensywna, edukacyjna wyprawa, niekiedy żywa lekcja historii podczas której Uczniowie mieli okazję szlifować swój niemiecki i zwiedzili najważniejsze zabytki niemieckich miast.
Sami uczniowie wspominają wycieczkę następująco:
Wycieczka w Berlinie była niesamowitym doświadczeniem. Największe wrażenie wywarł na nas budynek Parlamentu. Bardzo ciekawe było zobaczenie pomnika wymordowanych Żydów, dało nam to dużo do myślenia. Wyjątkowo podobał nam się Park Sansoucci. Odwiedziliśmy także Pałac Cecilienhof, w którym w 1945 r. odbyła się konferencja poczdamska, która zaważyła o podziale Europy na następne lata.

Na wycieczkę wyjechali
Z emocji się gotowali
Po 10-tej w autokarze godzinie
Marzyli już tylko o Berlinie