Mała Kinga Rydz ma 7 miesięcy. Zdiagnozowano u niej śmiertelną chorobę - rdzeniowy zanik mięśni - SMA. Pomóc jej może najdroższy lek świata- terapia genowa. Lek podawany jest w formie jednorazowego zastrzyku. Dostarczy on Kindze kopii genu, którego nie ma (i przez brak którego jej mięśnie umierają). Niestety lek ten nie jest refundowany, a kosztuje aż 9 500 000...

Więcej informacji o Kindze znajdziecie na stronie www.siepomaga.pl/kinga

Środowisko naszej szkoły włącza się w akcje gromadzenia funduszy na lek dla Kingi. Dołączamy do drużyny małej wojowniczki.

W dniu 6.04 zorganizowany został kiermasz ciast. Smakowite ciasta przygotowali uczniowie naszej szkoły i ich rodzice. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać 2744,36

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie ciast, sprzedaż oraz za dokonane zakupy.

Kiermasz to początek naszej pomocy. Zachęcamy wszystkich do włączenie się w akcje gromadzenia fantów wystawianych na licytacje dla Kingi. Licytacje przeprowadzane są na grupie Kinga Rydz kontra SMA- licytacje na Facebooku. Zachęcamy również do licytowania wystawianych na grupie fantów.

Kingę można również wspierać klikając na link www.dobryklik.pl/kinga - wystarczy raz dziennie odsłonić jeden kafelek zasłaniający zdjęcie Kingi. A więc... klikamy i pomagamy