Reguły zachowania obowiązujące dzieci w świetlicy:

1. Po skończonych lekcjach lub przed lekcjami idziemy do świetlicy.
  2. Po wejściu do sali odkładamy tornistry i worki na wyznaczone miejsce i zgłaszamy swoją obecność wychowawcy.
  3. W świetlicy chodzimy w codziennym ubiorze. Okrycia wierzchnie, czapki oraz buty zostawiamy w szatni. Na zajęcia sportowe i po lekcjach gimnastyki przebieramy się w szatni.
  4. W świetlicy chodzimy w zmienionym obuwiu – sala świetlicowa jest naszym drugim domem.
  5. Nie oddalamy się z sali oraz boiska szkolnego bez wiedzy i zgody wychowawcy.
  6. Poza świetlicę wychodzimy całą grupą w zorganizowanym szyku, nikt nie zostaje sam w sali.
  7. W sali świetlicowej, w szatni, na schodach oraz na korytarzu chodzimy, zaś na boisku i sali gimnastycznej możemy biegać i skakać.
  8. Aktywnie uczestniczymy w zorganizowanych zajęciach i zabawach.
  9. W stosunku do siebie pozostajemy koleżeńscy, uczynni, mili i życzliwi.
  • Prowadzimy rozmowy umiarkowanym głosem, nie krzyczymy i nie hałasujemy. Hałas jest szkodliwy dla zdrowia.
  • Często używamy zwrotów grzecznościowych i „czarodziejskich słów”- proszę, przepraszam, dziękuję.
  • Posiłki spożywamy siedząc przy stoliku.
  • Z każdym problemem i w każdej trudnej sytuacji zwracamy się śmiało o pomoc do wychowawcy.
  • O świetlicę i zabawki dbamy jak o swoje własne: wykorzystujemy zabawki i przedmioty zgodnie z ich przeznaczeniem, szanujemy zabawki, gry i inne przedmioty, z których korzystamy, dbamy o porządek w sali.
  • Po skończonej zabawie, przed odejściem do domu sprzątamy wspólnie świetlicę, segregujemy i odkładamy zabawki na wyznaczone miejsce.
  • Nie przynosimy do świetlicy zabawek dźwiękowych oraz wywołujących agresję, kłótnie i spory.
  • Nie gramy w gry noszące cechy gry hazardowej (karty, kapsle).
  • Nie bawimy się telefonem komórkowym, przechowujemy go w plecaku (telefon może być włączony).