Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 06.30-16.30

Nauczyciele pracujący w świetlicy

Sala nr 15 :

Lidia Cybulkin, Anna Filipiak, Małgorzata Janiszewska, Krystyna Jaśkiewicz.

Sala nr 118:

Krystyna Ankiewicz, Aleksandra Miziołek, Alina Szmidt-Pancer, Katarzyna Wiśniewska, Katarzyna Patejuk (6h), Aleksandra Kolbusz (3h).

W ramach pracy świetlicy realizowane są następujące zajęcia:

1. Zajęcia rozwijające słuch, mowę i myślenie – zabawy słowne, czytanie wierszy, opowiadań, rozmowy, pogadanki.
  2. Zajęcia kształtujące umiejętność wykorzystywania posiadanej wiedzy ogólnej: konkursy, zagadki, krzyżówki, gry dydaktyczne, quizy.
  3. Zajęcia rozwijające umiejętności manualne: zabawy konstrukcyjne, ćwiczenia grafomotoryczne, układanki, malowanie farbami – palcami i pędzlem, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie.
  4. Zajęcia rozwijające sprawność fizyczną i koordynację ruchową oraz wdrażające zasadę fair-play: zabawy ruchowe, bieżne, skoczne, równoważne, ćwiczenia gimnastyczne.
  5. Zajęcia wzbogacające ekspresję twórczą: wymyślanie bajek, opowiadań, dokańczanie zdań, historyjek, wykonywanie prac plastycznych, zabawy konstrukcyjne, tematyczne.
  6. Zajęcia pogłębiające wiedzę o świecie, kulturze, przyrodzie: przekazywanie informacji, oglądanie filmów edukacyjnych, spotkania z interesującymi osobami.
  7. Zajęcia stymulujące logiczne myślenie: gry planszowe, szachy, warcaby, rozwiązywanie łamigłówek, rebusów.
  8. Zajęcia wyciszająco-relaksujące.

Projekty realizowane w roku szkolnym 2021/2022

Autorskie zajęcia klub książki „PoczytajMy” – prowadzące A.Szmidt-Pancer, K.Wiśniewska

Zajęcia z Fundacji Uniwersytet Dzieci – „Mali Detektywi” – prowadząca K.Wiśniewska