• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka do leśniczówki

Email Drukuj PDF

Klasa Ia z naszej szkoły 15 lutego 2017r. pojechała na pouczającą wycieczkę do leśniczówki Stare Jabłonki. Co prawda, trzeba było przebyć autokarem kawałek drogi za miasto, ale zdecydowanie było warto. Leśnicy z Nadleśnictwa Stare Jabłonki zaprosili do siebie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Olsztynie, aby im pokazać, co się dzieje w lesie o tej porze roku. A gdy śniegu jest dużo, można zobaczyć coś, czego latem trudno szukać - świeże, wyraźne tropy zwierząt. A że tych śladów była obfitość to też leśnicy musieli odpowiedzieć na dziesiątki pytań maluchów - "a jakie to było zwierzę?". Były też bardzo ciekawe dzile ptaków do obejrzenia. Dzieci mogły też zobaczyć, jak pracuje drwal, jakie ma narzędzia, kombinezon i ochraniacze. Oczywiście rezolutne sześciolatki nie miały problemu z odpowiedzeniem na pytanie - co się robi z drewna - a jest takich rzeczy dużo. Las daje człowiekowi wiele wspaniałych darów - drewno, pożywienie i  wspaniałe chwile spędzone na świeżym powietrzu, których na tej wycieczce też nie brakowało. Ponadto leśnicy wyjaśnili maluchom, dlaczego czasami trzeba ogrodzić młody las i jak przygotowują specjalne drzewa do zgryzania dla zwierząt. Warto też wiedzieć, jak wyglądają ślady żerowania w lesie. Tu dziewczynki zastanawiały się, czyja to nora i z jakiego drzewa jest ta szyszka. Na koniec wędrówki oczywiście można było się posilić przy ognisku - pieczoną kiełbaską i gorącą herbatą. A na deser można było posłuchać odgłosów zwierząt - ze specjalnej, edukacyjnej tablicy. Sporo wrażeń w urokliwych plenerach Nadleśnictwa Stare Jabłonki, którego lasy są jednymi z najstarszych w Polsce, bo przeciętnie liczą ponad osiemdziesiąt lat.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia programu z nami w sobotę (18.02), niedzielę (19.02) i w czwartek (23.02) - zawsze o godz. 18:15 - telewizja TVP 3 Olsztyn.

Program nazywa się "W służbie natury" - będzie to fragment na zakończenie odcinka.


 

III miejsce w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej

Email Drukuj PDF

W dniu 10.12.2016 r. w HWS Urania odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej  Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Do rozgrywek przystąpiły 3 zespoły dziewcząt (SP3, SP22, SP25) - 24 zawodniczki, oraz 8 zespołów chłopców (SP1, SP2, SP3, SP6, SP22, SP25, SP29, SP34) – 62 zawodników. Młodzi piłkarze z SP29 wygrali swoją grupę eliminacyjną bez straconej bramki. Dopiero w meczu półfinałowym chłopcy z naszej szkoły zaznali pierwszej porażki 1:2 z SP 3, jak się później okazało ze zwycięzcą turnieju. W meczu o III miejsce Nasi rozgromili rówieśników z SP2 aż 8:0. Skład SP 29: Kornel Lipiński, Ksawery Lipiński, Oskar Tandyrak, Mateusz Jaworski, Krystian Stendel, Adam Rogalski, Wiktor Sulima, Kajetan Grudnowski. Najlepszym piłkarzem i strzelcem turnieju został Kajetan Grudnowski. Czołowe drużyny zostały nagrodzone pucharami oraz medalami. Pamiątkowe wyróżnienia wręczał  młodym adeptom piłki nożnej wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.  Opiekunem drużyny był Marek Dąbrowski.

 

Jasełka

Email Drukuj PDF

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia mogliśmy obejrzeć szkolne Jasełka. Oto kilka zdjęć z tego wspaniałego przedstawienia:
 

Szkolni Kolędnicy!

Email Drukuj PDF


Kolędowanie to stara polska tradycja polegająca na tym, że przebierańcy (kolędnicy) chodzili po wsiach od Wigilii do Trzech Króli, odwiedzali mieszkańców: bawili ich, śpiewali kolędy i pastorałki, składali serdeczne życzenia na Nowy Rok. Za występy otrzymywali słodkości lub inne podarunki.

Kolędników wyczekiwano z utęsknieniem, gdyż wierzono, że przynoszą szczęście. Poza tym gwarantowali świetną rozrywkę i zabawę. Pominięcie jakiegoś domu przez kolędników było dla jego mieszkańców złym znakiem.

Dziś już rzadko spotyka się kolędników. A szkoda, bo gdy ginie tradycja to wraz z nią pamięć o dawnych pokoleniach.

Uczniowie z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny - pod kierunkiem pani Joanny Śmiechowskiej - kontynuują te piękne, warte zapamiętania tradycje. Dlatego 22.12.2016r. wcielili się w kolędników w barwnych strojach z rekwizytami i odwiedzali uczniów, pracowników szkoły oraz zaprezentowali im krótki program artystyczny.

 

Pomaganie jest wspaniałe!

Email Drukuj PDF

Uczniowie uczęszczający na lekcje etyki wcielili się w rolę wolontariuszy i przeprowadzili na terenie szkoły akcję „Odczaruj stwora na święta”, której pomysłodawczynią jest Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

14.12.2016 oraz 16.12.2016 odbyły się w naszej szkole kiermasze charytatywne, podczas których sprzedawane były ozdoby ręcznie wykonane przez uczniów na lekcjach etyki, plastyki, zajęć technicznych, a także w domu pod okiem rodziców. Dochód – 928 zł został przekazany na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”  jako pomoc dla dzieci cierpiących na nowotwory.

Organizatorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazane serce.

Przez cały I okres trwała też zbiórka plastikowych nakrętek w ramach akcji „Wkręć się”. Uczniowie naszej szkoły zebrali 20 dużych worków, które również  przekazaliśmy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Akcja trwa nadal!

 

"Góra Grosza" w SP29

Email Drukuj PDF

W dniach 28 XI – 9 XII Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę monet w ramach dorocznej akcji „Góra Grosza” na rzecz domów dziecka w całej Polsce. Zebrane pieniądze zostały podliczone i po zapakowaniu zostaną przekazane Towarzystwu  „Nasz Dom”. Uzbieraliśmy sumę 531 zł 29 gr. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i uczestnikom akcji.

Oto szczegóły:

2139 monet 1groszowych = 21zł 39gr
1710 monet 2 gr = 34 zł 20 gr
980 monet 5 gr = 49 zł
644 monety 10gr = 64 zł 40 gr
484 monety 20 gr = 96 zł 80 gr
143 monety 50 gr = 71 zł 50 gr
73 monety 1 zł = 73 zł
38 monet 2 zł = 76 zł
5 monet 5 zł = 45 zł

RAZEM: 531zł 29 gr.

 

Konkurs fotograficzny - AKTYWNI nie tylko na WF-ie

Email Drukuj PDF

Ogłoszenie konkursu

Zapraszamy wszystkich chętnych: uczennice i uczniów z klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "AKTYWNI nie tylko na WF-ie". Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Dni zdrowego stylu życia, które odbędą się w naszej szkole w marcu 2017r.

Regulamin konkursu

Cele główne konkursu:

- promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego

- propagowanie różnorodnych form aktywności fizycznej

- dzielenie się swoimi zainteresowaniami sportowymi i rekreacyjnymi z rówieśnikami

Uczestnicy:

Uczniowie klas IV- VI

Zasady uczestnictwa:

1. Do konkursu uczeń zgłasza swoje jedno zdjęcie, zrobione podczas wykonywania ulubionej czynności o charakterze sportowym lub rekreacyjnym. Zdjęcie sylwetki, a nie twarzy.

2. Zgłoszone zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły i będzie można na nie głosować online, odpowiadając na pytanie: Które zdjęcie podoba Ci się najbardziej?

3. Warunkiem przyjęcia i opublikowania zdjęcia konkursowego jest pisemna zgoda rodziców na udział dziecka w konkursie i upublicznienie wizerunku dziecka na stronie szkoły (kliknij tutaj i pobierz wzór zgody dla rodzica).

4. Do 10 lutego 2017 r, do nauczyciela wychowania fizycznego - p. Aleksandry Kolbusz, należy przynieść zdjęcie w formie elektronicznej (na pendrivie, zapisane w jednym z formatów graficznych: jpg, gif, png). Plik ma być nazwany (imieniem, nazwiskiem i symbolem klasy uczestnika konkursu). Wraz ze zdjęciem uczestnik dostarcza wydrukowaną i podpisaną przez rodzica zgodę.

Czas trwania konkursu:

Pierwszy etap - przynoszenie zdjęć: od 20.12 2016r. do 10.02.2017r.

Drugi etap - głosowanie na zdjęcia: od 13.02.2017r. do 17.03.2017r.

Głosowanie:

Głosowanie odbędzie się w formie sondy na stronie naszej szkoły. Zdjęcia konkursowe będą opatrzone numerami. Chętni będą mogli oddać swój głos na wybrane zdjęcie, które ich zdaniem w najciekawszy sposób promuje aktywny sposób spędzania czasu oraz wyróżnia się wysoką jakością. Wygra osoba, której zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów od uczniów. Przewidziano nagrody także za II i III miejsce.

Wyniki:

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas Dni zdrowego stylu życia (20-24.03.17r).

Organizator konkursu:

Aleksandra Kolbusz

Robert Krupiński

 

Tak, pomagam

Email Drukuj PDF

 

Od słowa do działania ...

Młodzi wolontariusze z naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiej Akcji Caritas "Tak, pomagam" włączyli się do zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin. 10.12.2016 w Biedronce zbieraliśmy produkty spożywcze: mąka, makaron, cukier, herbata, słodycze itp. Z tych produktów zostaną zrobione paczki świąteczne. Każdy uśmiech, życzliwe słowo i gest przypominał o tym, by dzielić się tym co mamy. Święty Brat Albert Chmielowski wskazuje, że mamy być dobrzy jak chleb codzienny, który kroi i rozdziela się dla każdego wedle potrzeby.

 

 

 


Strona 31 z 34

Koronawirus

Kalendarium

Dzisiaj jest
Piątek
3 lipca 2020
Imieniny obchodzą
Anatol, Jacek, Korneli, Leon, Miłosław, Otto
Do końca roku zostało
182 dni

Cytat dnia

Wystarczy podejść bliżej, aby zrozumieć, co można stracić.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl