Informujemy, że w roku 2022 wzięliśmy udział w rządowym programie Laboratoria Przyszłości, który wspiera działania placówek oświatowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymaliśmy od państwa wsparcie finansowe w wysokości prawie 215 400 tysięcy zł , dzięki któremu uczniowie naszej szkoły będą mogli uczyć się metodą eksperymentu, rozwijać swoje umiejętności z zakresu robotyki.

Zakupiliśmy wyposażenie podstawowe (obowiązkowe), m.in. 1 drukarkę 3D z filamentami, sprzęt fotograficzny i oświetleniowy do realizacji nagrań, gimbale, stacje lutownicze z gorącym powietrzem.

Jako wyposażenie dodatkowe wybraliśmy:

1/ Robot edukacyjny-modułowy system konstrukcyjny wraz z akcesoriami oraz Robot edukacyjny do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami

2/ pomoce dydaktyczne do robotyki - Klocki do samodzielnej konstrukcji STEM-mechanika, STEM-hydraulika, STEM-kreatywne budowanie, STEM-kreatywna mechanika, STEM-energia słoneczna, STEM-optyka

3) sprzęt audio (mikroporty)

4/ wyposażenie pracowni fizyki oraz informatyki

O kolejnych działaniach na bieżąco będziemy informować na stronie www szkoły i fb.

Klasa V b potrafi bawić się w szkole ... Tym razem dzięki wytrwałości, zaangażowaniu i profesjonalizmowi stworzyliśmy zabawki. Zabawki nie dość że oryginalne w swoim wyglądzie, to jeszcze zdalnie sterowane za pomocą telefonów i tabletów. To jest zabawa godna techniki XXI wieku. Wszystko dzięki klockom, które otrzymaliśmy w ramach programu "Laboratorium przyszłości"

zabawy z klockami zabawy z klockami

Zabawa w szkole ... Tak, to możliwe tylko u Nas. Nasze wspaniała grupa z 5b z każdymi zajęciami rozkręca się co raz bardziej i wkraczamy w co raz to bardziej zaawansowane projekty. Robotyka w naszej szkole to nie tylko roboty, elektryka, a także hydraulika by wszystko ze sobą dobrze współgrało. Zapraszamy na Nasze kolejne zabawne projekty.

zajęcia z robotyki zajęcia z robotyki zajęcia z robotyki zajęcia z robotyki zajęcia z robotyki zajęcia z robotyki zajęcia z robotyki zajęcia z robotyki

ROK SZKOLNY 2023/2024

baner w Planetarium

W dniu 4 października 2023 uczniowie klas VI b i VII a wzięli udział w warsztatach „Laboratoria przyszłości” zorganizowanych w Olsztyńskim Planetarium z okazji Światowego Dnia Przestrzeni Kosmicznej. Podczas zajęć mieliśmy okazję zobaczyć proces drukowania 3D, korzystając z długopisów 3D stworzyliśmy modele statków kosmicznych, planet i gwiazd. Dzięki Gogle VR oglądaliśmy kosmos i zbliżyliśmy się do gwiazd. Podobały się nam rozgrywki w interaktywne gry wyświetlane na podłodze dzięki urządzeniu Smartfloor. To było ciekawe doświadczenie i super zabawa.

Pierwsze wydruki 3D

Podczas zajęć koła informatycznego poznajemy tajniki wydruku 3D. Nasze pierwsze projekty to breloczki do kluczy. Podobają się nam bardzo.

Projektujemy ozdoby choinkowe

Podczas zajęć koła informatycznego uczniowie mają okazję uczyć się modelowania 3D. Postanowiliśmy, że w tym roku nasza szkolna choinka zostanie ubrana w ozdoby przygotowane przez uczniów i wydrukowane na drukarce 3D. Dzięki samodzielnie zaprojektowanymi ozdobami nasza choinka jest w tym roku wyjątkowa.