Mój zabytek PDF Drukuj Email

Pamiątki rodzinne to obiekty, które są szczególnie powiązane naszym rodzinnym dziedzictwem. Pobudzają nasze wspomnienia o bliskich i ilustrują naszą historię rodzinną. Przekazywane z pokolenia na pokolenie zazwyczaj „opatrzone” są opowieściami, pomagając zachować dziedzictwo dla przyszłych członków rodziny.

W rolę takich historyków rodziny wcielili się uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w VII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Mój Zabytek”. Troje uczniów osiągnęło sukcesy.

Wyróżnienia otrzymały: Julia Dokurno z klasy VIE za pracę „Manierka” i Lena Pawlewicz z VIIIB za pracę „Skrzypce”. Zaś praca „Melodia” Cezarego Zapadki z VIIIA została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.

Warto wspomnieć, że w konkursie oceniano 381 prac (zdjęcie oraz opis historyczny pamiątki). Uczniowie uczestniczyli w podsumowaniu konkursu w Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Odebrali dyplomy i nagrody oraz udzielili wywiadu dla Radia Olsztyn.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i zapraszamy do odwiedzenia wystawy prac w Wirtualnym Muzeum Pałacu Młodzieży w Olsztynie https://palac.olsztyn.eu/wirtualne-muzeum.html

Copyright © 2021 SP 29 Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.