• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Szkoła pamięta

Email Drukuj PDF

 

 

Akcja „Szkoła pamięta”

 

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. W minionych dniach upamiętnili nie tylko swoich bliskich zmarłych, ale także odwiedzili pomniki i groby osób, które w szczególny sposób zapisały  się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.

Uczniowie klasy VIB wraz z wychowawczynią Joanną Śmiechowską udali się do pomnika Obrońców Tobruku. Uprzątnęli jesienne liście, zapalili znicze i złożyli własnoręcznie wykonane wiązanki kwiatów. Pomnik ten jest nam szczególnie bliski, gdyż inicjatorem jego powstania był por. Józef Pleban – uczestnik bitwy pod Tobrukiem, który gościł u nas  wiele razy z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Patrona. Dbanie o pomnik Obrońców Tobruku jest  formą hołdu, który składamy Panu Józefowi i jego wojennym kolegom.

Zaś uczennice klasy VIIIB: Nadia Hołownia, Agata Puzewicz i Wiktoria Maliszewska  odwiedziły, uporządkowały  oraz ozdobiły kwiatami i zniczami grób Jana Liszewskiego (patrona naszej szkoły) znajdujący się na cmentarzu św. Jakuba.

Wielu innych uczniów  również odwiedziło  miejsca pamięci. Ola Miętus z VII D oraz Miłosz Gawrylczyk z VIIC swoje wyprawy upamiętnili na zdjęciach.

 

 


 

 


Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl