Start Szachy w szkole

Sukcesy naszych szachistów PDF Drukuj Email

Sukcesy szachistów

Uczniowie III a biorą aktywny udział w zajęciach i turniejach szachowych. W minionym roku szkolnym Tomasz Hartliński, Bolesław Goździewski i Grzegorz Grzelak brali wielokrotnie udział w turniejach szachowych różnej rangi.

Największy sukces to udział w mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbyły się w Rzeszowie w dniach 29.08-1.09. W szachach błyskawicznych Tomasz Hartliński (UKS Kopernik Olsztyn) zajął znakomite 4 miejsce w Polsce biorąc pod uwagę chłopców do 9 lat oraz 19 miejsce w całej grupie do lat  10 – na 153 zawodników, zaś Bolesław Goździewski (UKS Trzydziestka Olsztyn) uplasował się odpowiednio na 126 i 122 pozycji.

Warto nadmienić, że Tomek w czerwcu tego roku został również mistrzem województwa do lat 9, zaś Bolesław w emocjonującym pojedynku o 3 lokatę - uległ i w ostateczności zajął 8 pozycję w województwie.

We wrześniu 2019 r. w Katowickim Spodku odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich. Uczeń Bolesław Goździewski zdobył 30 m-ce na 151 zdobywając 4,5 pkt.

Szachy poprawiają zdolności intelektualne, rozwijają kreatywność oraz logiczne myślenie. Przede wszystkim dostarczają mnóstwo dobrej zabawy. Zachęcamy uczniów SP 29 do udziału w zajęciach szachowych prowadzonych w naszej szkole.

Utarło się, że szachy są pojedynkiem, walką pomiędzy dwoma graczami. Gramy tak silnie jak przeciwnik pozwala. Bez wątpienia jednak w dowolnej pozycji istnieją ruchy słabe, dobre, bardzo dobre i najsilniejsze. Są też pozycje w których do zwycięstwa lub utrzymania remisu prowadzi tylko jedno – mistrzowskie posunięcie.

Copyright © 2020 SP 29 Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone.