• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Szkoła wierna dziedzictwu

Email Drukuj PDF

Szkoła wierna dziedzictwu- sprawozdanie z działań podejmowanych w roku szkolnym 2016/2017 w celu uzyskania certyfikatu Kuratora Oświaty

sprawozdanie

 

Wizyta siostry Alicji Śpiewak

Email Drukuj PDF

 

We wtorek 13 czerwca odwiedziła nas siostra Alicja Śpiewak, która pracuje w sierocińcu w Pagoude w Togo. Opowiedziała nam o Maximilienie Adjati, któremu pomagamy od 2011r oraz o życiu dzieci w Afryce.

W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas III c, III d, I a, II c.

Więcej…
 

Prezentacja dla rodziców o czytaniu książek

Email Drukuj PDF

 

Zachęcamy rodziców do obejrzenia prezentacji "Czytanie jako istotny element rozwoju dzieci. Jak zachęcić dzieci do czytania?" opracowanej przez panią Beatę Polewacz.

prezentacja >>>

 

Happening przeciwko przemocy

Email Drukuj PDF

Dnia 17.05.17 w naszej szkole odbył się happening mający na celu zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na  konieczność reagowania na wszelkie objawy przemocy. Razem z polonistką panią Beatą Polewacz uczniowie z klasy 5a wymyślali najróżniejsze hasła o tej tematyce i robili plakaty. Oprócz tego powstały wiersze i piosenki do melodii słynnej "siekiery motyki". Podczas lekcji języka polskiego dzieci zaprezentowały całe "przedstawienie" w świetlicy I-III oraz  klasie III a. Zostało ono również pokazane podczas długiej przerwy na korytarzach w części IV - VI. Uczestnicy happeningu przeszli od szatni przez parter aż do pierwszego piętra niosąc swoje plakaty i wykrzykując tematyczne hasła. Na końcu odwiedziliśmy też gabinet pani Dyrektor. Osób, które obserwowało całe zdarzenie, było wiele. Z równie skupioną uwagą oglądali i słuchali nas nauczyciele. Nic w tym dziwnego, gdyż hasła były bardzo różnorodne i kreatywne, np.: "Chcemy mocy, nie przemocy", "Bądź kumplem - nie dokuczaj", "Nie kop wszystkich i wszystkiego, zrób coś dziś pożytecznego" „Reaguj na przemoc” i wiele innych. Większości osób podobał się happening wliczając w to samych uczestników przedsięwzięcia.

Artykuł napisany przez Weronikę Wachowską i Nikolę Domańską z klasy 5a

 

 

Kilometry dobra

Email Drukuj PDF

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci”, który odbył się w niedzielę 04.06.2017  w Parku im. Janusza Kusocińskiego. Najważniejszym punktem programu było podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Kilometry dobra”. Uczniowie brali udział w konkurencji układania ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Pieniądze pochodziły ze zbiórek charytatywnych, kiermaszy, które odbyły się również w naszej szkole.

 

 

Mam Talent klas 4-6!!!

Email Drukuj PDF

16 marca 2017 odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu MAM TALENT klas 4-6. Uczestniczyło w nim 26 uczniów klas 4-6, prezentując swoje uzdolnienia. Przedstawiono 18 różnorodnych prezentacji.

Komisja wybrała 10 najlepszych występów do finałowej prezentacji przed publicznością na apelu z okazji pierwszego dnia wiosny. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.


Oto finaliści konkursu:

Malka Czaplicka, Anastazja Cieślak IVa (dzwonki, pianino)

Wojtek Krupiński, Olek Wierzbowski VIe (gitary)

Julia Żelazowska VIb (taniec)

Wojtek Cygański IVb (klarnet)

Magda Podsiadłowicz Vb (śpiew)

Bruno Myhan IVc (kabaret)

Ala Rapkowska, Kinga Tomaszewska IVb (taniec)

Ola Kocik Vc, Małgosia Rybaczyk Va (śpiew)

Wiktor Sulima IVb (trąbka)

Julia Jakubowska IVb (taniec)Wszyscy widzowie w drodze głosowania mieli wpływ na wyłonienie zwycięzców:

I miejsce – Wojtek Krupiński i Olek Wierzbowski

II miejsce – Julia Żelazowska

III miejsce - Julia Jakubowska

Wyróżnienie: Bruno Myhan

 

Nasi piłkarze znów na podium!!!

Email Drukuj PDF

W dniu 16.03.2017 r. w HWS „Urania” odbyły się półfinały i finały o mistrzostwo Olsztyna w halowych „5-tkach” piłkarskich chłopców szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017. Do rozgrywek zgłosiło się 14 zespołów, z których drogą losowania utworzono 3 grupy eliminacyjne. Mecze w grupach odbyły się systemem gry „każdy z każdym”  bez rewanżów. Do półfinałów awansowali mistrzowie grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca.  Zwycięzcy półfinałów zagrali o I m-ce, pokonani o miejsce III. Rozegrano 31 meczów, w których wystartowało 138 uczniów. Uczniowie z naszej szkoły awansowali do półfinału wygrywając trzy mecze i dwa remisując. W półfinale pechowo przegrali z SP 34 2:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Jak się później okazało przegrali ze zwycięzcami całego turnieju. W meczu o III miejsce bez większych problemów chłopcy z naszej szkoły pokonali rówieśników z SP 22.

Kolejność mistrzostw Olsztyna:

I miejsce: SP 34

II miejsce: SP 3

III miejsce: SP 29

IV miejsce: SP 22

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się zamknięcie mistrzostw, wręczenie pucharów, medali, dyplomów.


Nasz zespół wystąpił w składzie: Norbert Krzysztoń, Michał Dyka, Kajetan Grudnowski, Mikołaj Trembicki, Daniel Witkowski, Jakub Adamczak, Wojtek Chojecki, Olaf Pachucki, Maciek Koszałka. Opiekunem zespołu był Marek Dąbrowski. Gratulujemy kolejnego sukcesu!!!
 

Dzień Patrona

Email Drukuj PDF

 

W środę 12 kwietnia 2017 uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona. Społeczność szkoły uczciła pamięć patrona Jana Liszewskiego uczestnicząc w apelu, podczas którego obejrzała przedstawienie pt. „131. rocznica założenia Gazety Olsztyńskiej ” przygotowane przez nauczycielki: L. Banach – Bartelik, J. Śmiechowską, B. Polewacz oraz uczniów z Koła Tropicieli i Odkrywców Szlaków Małej Ojczyzny a także zespół muzyczny. Delegacja SP 29 złożyła kwiaty na grobie patrona na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie. Odbyła się również uroczysta adopcja kapliczki warmińskiej stojącej przy ulicy Armii Krajowej, dokonana w ramach programu „Ślady przeszłości. Uczniowie adoptują zabytki”. Gościem specjalnym była dr Iwona Liżewska – Prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, która wspierała uczniów w realizacji projektu i podarowała bibliotece szkolnej swoją książkę „Warmińskie kapliczki”.

Odwiedzili również naszą szkołę zaprzyjaźnieni kombatanci – uczestnicy II wojny światowej.

 

Więcej…
 


Strona 28 z 34

Koronawirus

Kalendarium

Dzisiaj jest
Sobota
6 czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Benignus, Dominika, Klaudiusz, Laurenty, Norbert, Norberta, Paulina, Symeon, Więcerad
Do końca roku zostało
209 dni

Cytat dnia

Zawsze obieraj drogę najkrótszą, albowiem krótka droga jest naturalna.

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości Konto Rady Rodziców SP 29 Olsztyn

BOŚ SA O/Olsztyn

61 1540 1072 2107 4571 3375 0001


Konto wpłat za obiady

Bank: PKO Bank Polski S.A.

61 1020 3541 0000 5202 0291 5387

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego

ul. Iwaszkiewicza 44

10-089 Olsztyn

tel./fax. (0-89) 523-51-64

e-mail: sekretariat@sp29.olsztyn.eu

http://www.sp29.olsztyn.pl